kwatery w Polsce

wczasy, wakacje, urlop

 

Krewetka

27 February 2013r.

Krewetka poluje na rozmaite robaki i skorupiaki. Przy szukaniu pokarmu posługuje się swoimi bardzo długimi czuł- kami, którymi obmacuje podłoże łażąc po roślinach. Spłoszone w ten sposób zwierzątka, nim zdążą uciec, zostają złapane długimi chwytnymi odnóżami czujnej krewetki. Ofiara w postaci kiełża czy podwoika jest najczęściej pożerana w całości. Cały proces połykania i nawet trawienia można doskonale prześledzić u krewetki hodowanej w akwarium, dzięki jej bardzo przezroczystemu pancerzykowi chity- nowemu.


Łowimy ryby do akwarium

27 February 2013r.

Łowimy ryby do akwarium W tak przygotowanym akwarium możemy śmiało umieścić nasze morskie lub zalewowe zwierzęta. Spośród ryb do hodowli tej nadają się najlepiej cierniki. Chować tę rybkę będziemy jednak tylko w okresie jej rozmnażania się, tj. późną wiosną. Jest to bowiem ryba bardzo ruchliwa i pełna temperamentu, nie należy więc długo jej więzić. Wybierzmy się zatem w maju lub czerwcu nad morze lub jakiekolwiek jezioro i spróbujmy wyłowić czerpakiem albo podrywką kilka cierników, zwanych popularnie kolkami.


Pielęgnowanie akwarium morskiego

27 February 2013r.

Pielęgnowanie akwarium morskiego Odpowiednio urządzone akwarium należy umieścić w miejscu, z którego już nie będzie ruszane. Trzeba przy tym pamiętać, że większość zwierząt morskich wymaga chłodnej wody. Toteż najlep­sze warunki dla akwariów z fauną morską stwarza piwnica, szcze­gólnie położona od strony północnej. Akwarium ustawiamy na gru­bym filcu i przykrywamy z wierzchu szkłem.