kwatery w Polsce

wczasy, wakacje, urlop

 

Lato nad Bałtykiem

27 luty 2013r.

Latem w cichy, słoneczny dzień wyszukajmy sobie kawałek kamienistego dna Bałtyku w pobliżu Międzyzdrojów, Ustki, Roze­wia lub Orłowa i w kostiumie kąpielowym wejdźmy do wody. Gdy zmącona naszymi stopami woda odpłynie, będziemy mogli się przy­patrywać mieszkańcom tego kawałka morza.


Koniec lata nad morzem

27 luty 2013r.

W końcu lata lub jesienią fale przynoszą do brzegu wyrwaną z dna morskiego trawę morską. Często też gromadzi się ona w beto­nowych akwariach. W trawie tej brak na pozór życia, ale spróbujmy ją tylko wyłowić czerpakiem i ułożyć na falochronie, a natychmiast zaczną się niektóre zielone "listki" poruszać. Dopiero po uważnym przyjrzeniu się poznajemy, że są to bardzo wysmukłe rybki, wężynki i iglicznie.


Koszaliński Szlak Nadmorski

19 kwiecień 2013r.

Koszaliński Szlak Nadmorski Do wsi Rowy (46,0 km) dojść możemy, idąc dalej leśną drogą wzdłuż brzegów jeziora lub też przejść w dowolnym miejscu mierzeję i iść brzegiem plaży. 2—3 kilometry przed Rowami napotykamy na plaży sterczące pnie potężnych niegdyś buków i dębów jak również odkryte pokłady torfowe. Świadczy to o tym, że przed dziesiątkami lat szumiał w tym miejscu las, który uległ w twardej walce z morskim żywiołem. Rowy to cicha wioska rybacka leżąca u ujścia Łupawy, na lewym jej brzegu. Stanowi wymarzone miejsce odpoczynku dla mieszkańców zgiełkliwych miast. Wieś posiada połączenie autobusowe PKS przez Objazdę ze Słupskiem, miastem powiatowym leżącym na linii kolejowej Gdańsk—Szczecin (około 1 godz. 10 min.). Jest tu także sklep spożywczy