kwatery w Polsce

wczasy, wakacje, urlop

 

Naturalne akwaria morskie

27 February 2013r.

Naturalne akwaria morskie W ten sposób uzbrojeni możemy śmiało wyruszyć nad morze. Skrobaczka umożliwi nam zebranie porastających falochrony roślin i omułków, a wraz z nimi ciekawej fauny morskiej. Pierwszorzędne warunki do tego istnieją w Gdyni wokół mola za przystanią żeglugi przybrzeżnej. Tam właśnie na przyrodników czekają nieprzebrane skarby. Po bokach betonowego mola (szczególnie po prawej stronie) znajdują się zburzone w czasie działań wojennych falochrony. Po­zostałe po nich olbrzymie skrzynie, wypełnione wodą, tworzą natu­ralne akwaria morskie.


Łowimy ryby do akwarium

27 February 2013r.

Łowimy ryby do akwarium W tak przygotowanym akwarium możemy śmiało umieścić nasze morskie lub zalewowe zwierzęta. Spośród ryb do hodowli tej nadają się najlepiej cierniki. Chować tę rybkę będziemy jednak tylko w okresie jej rozmnażania się, tj. późną wiosną. Jest to bowiem ryba bardzo ruchliwa i pełna temperamentu, nie należy więc długo jej więzić. Wybierzmy się zatem w maju lub czerwcu nad morze lub jakiekolwiek jezioro i spróbujmy wyłowić czerpakiem albo podrywką kilka cierników, zwanych popularnie kolkami.


Pielęgnowanie akwarium morskiego

27 February 2013r.

Pielęgnowanie akwarium morskiego Odpowiednio urządzone akwarium należy umieścić w miejscu, z którego już nie będzie ruszane. Trzeba przy tym pamiętać, że większość zwierząt morskich wymaga chłodnej wody. Toteż najlep­sze warunki dla akwariów z fauną morską stwarza piwnica, szcze­gólnie położona od strony północnej. Akwarium ustawiamy na gru­bym filcu i przykrywamy z wierzchu szkłem.